Psychologické poradenství a poradenství pro rozvoj osobnosti

 

  • Jako poradenství pro rozvoj osobnosti nebo psychologické poradenství, pro které bývá běžně používán pojem psychoterapie, se často označují konzultace, které pomáhají lidem nalézat řešení obtížných životních situací a nebo pomáhají zvládat nějaké životní změny. Může se jednat o vyřešení dílčích potíží nebo o podstatnější změny týkající se „životního příběhu“ klienta.  Cílem je větší životní spokojenost klientů, vyřešení starostí, se kterými přicházíte.
  • Psychoterapii lze jednoduše popsat jako spolupráci profesionála (psychoterapeuta) a klienta směřující ke zlepšení v životě klienta, které chce klient (nebo někdo důležitý v jeho okolí).
  • Konzultace mohou probíhat individuálně, v páru klientů nebo s celou rodinou, či širším okolím klienta. Je vždy pouze na vás, kdo přijdete a budete se chtít podílet na rozhovorech směřujících k vyřešení vašich starostí.
  • Co budeme řešit a jak dlouho nám to bude trvat je především na vás. Já nabízím orientaci na řešení, kdy se budu snažit, aby naše spolupráce směřovala co nejrychleji a nejefektivněji k domluvenému cíli.
  • Poradenství poskytuji buď na svůj živnostenský list a nebo prostřednictvím spolupracujících organizací.
  • V případě, že si uvedenou službu hradí sám klient, nedávám nikam žádné zprávy a výkazy. Vše zůstává mezi mnou a daným klientem. V případě, že službu hradí někdo jiný (např. úřad práce nebo jiný úřad), poskytuji tomuto zadavateli výstup dle uzavřené smlouvy. Tento výstup tvořím společně s klientem, to znamená, že je klient plně seznámen a souhlasí s informacemi předávanými zadavateli zakázky.
  • Pokud vás výše uvedená nabídka zaujala nebo se chcete v souvislosti s ní na cokoliv zeptat, ozvěte se mi a domluvíme si termín osobního setkání.
S jakými problémy mě můžete oslovit. Přehled těch nejčastějších najdete zde

 

Cena:

Podrobné organizační i cenové podmínky dojednávám s každým zájemcem individuálně při osobním setkání. Pro orientaci zde nabízím obecné  finanční podmínky, z nichž při dojednávání vycházím:

  • Poradenství – individuální konzultace (45-50 minut), cena 800,-/konzultace. Párové a rodinné konzultace (cca 60 minut), cena 1.100,-

Možnosti slev:

  1. Pro lidi, pro které by byla zde uvedená cena překážkou, nabízím možnost dohody na slevě. Pokud je to váš případ, dejte mi vědět o svém zájmu o konzultaci a o důvodech pro poskytnutí slevy. Budeme se domlouvat na výši ceny.
  2. Pro lidi ve velmi tíživé finanční a sociální situaci nabízíme společně s kolegy z týmu Dalet v omezeném množství i bezplatné konzultace v rámci dotovaných programů zaměřených na výcvik nebo spolupráci s dalšími odborníky. Díky těmto dotovaným programům je většinou možné dokonce bezplatně nabídnout i konzultace s reflektujícími týmy.

 

Další informace o našem týmu a naší nabídce psychologického poradenství najdete zde.