Supervize

 

O supervizích se často můžete dočíst např. toto: Metoda supervize představuje důležitou oblast profesního růstu, která je využívána také v sociální práci. Supervizor je průvodcem, který pomáhá supervidovanému jedinci, týmu, skupině či organizaci vnímat a reflektovat vlastní práci a vztahy, nacházet nová řešení problematických situací, či přispívat ke zvýšení kvality péče o klienta upozorněním na nevhodné postupy a hledat způsoby, jak tyto postupy z práce odstranit. Využití supervize napomáhá také k prevenci syndromu vyhoření u zaměstnanců.

 

Jako supervize se nejčastěji označují konzultace pro pracovníky v pomáhajících profesích (nejčastěji sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách, psychologové, pracovníci ve vzdělávání nebo ve zdravotnictví). Cílem je pomoci pracovníkům řešit jejich potíže při práci s klienty (případová supervize) a nebo potíže související s prací v týmu spolupracovníků (týmové supervize). Nabízím tkzv. pomáhající supervize, jejichž cílem je otvírat prostor pro hledání nových možností řešení témat, se kterými za mnou klienti přichází. Supervize je možné realizovat ve skupině (preferuji skupiny do 8 lidí) nebo individuálně. Dle mých zkušeností je výhodnější dlouhodobější spolupráce, s frekvencí supervizí jednou za 2-3 měsíce.

Pokud se chcete o supervizích dovědět víc, můžete si prohlédnout přiloženou prezentaci a nebo ještě lépe bude, když se se mnou spojíte a domluvíme si osobní schůzku, na které si vyjasníme vaše potřeby a moji nabídku. V případě, že budou v souladu, můžeme spolu uzavřít supervizní kontrakt.

Prezentace o supervizích: supervize.pps (985 kB)

 

Cena:

Podrobné organizační i cenové podmínky dojednávám s každým zájemcem o  supervize individuálně při osobním setkání. Obecné  finanční podmínky, z nichž při dojednávání vycházíme najdete zde: Ceny supervizí.